دکتر لوکس دکتر لوکس

روتین مراقبت از لب ها

روتین مراقبت از لب ها

روال مراقبت از لب ها به بهترین شکل ممکن بستگی به چند مرحله ساده دارد که باید به صورت دوره ای و منظم انجام شود، به طوری این مراحل به شرح زیر است:

  • لایه برداری لب: لایه برداری به داشتن ظاهری زیباتر و براق تر برای لب ها کمک می کند، بنابراین لایه برداری یک مرحله مهم و مفید در روتین مراقبت از لب است، اما در مراحل خاصی برای زیبایی لب ها اعمال می شود.
  • مرطوب رسانی مداوم: مهم ترین مرحله برای حفظ سلامت لب ها، مرطوب سازی مداوم و روزانه مخصوصاً برای لب های خشک یا ترک خورده است تا لب ها را نرم کرده و آنها را برای آرایش و حفظ جوانی آماده کند. از پوست موجود در آنها استفاده می شود و این کار با استفاده از محصولی مناسب برای حالت لب یا استفاده از انواع ماسک ها و روغن های مفید برای لب انجام می شود.
  • پاک کردن آرایش: کلیه لوازم آرایشی که روی پوست قرار می گیرند با گذشت زمان و استفاده مکرر اثرات منفی ایجاد می کنند، از جمله محصولات مخصوص لب که در صورت استفاده مکرر باعث خشکی و ترک لب ها می شوند. پاک کردن آنها قبل از خواب با پاک کننده آرایش مناسب بسیار مهم است، زیرا ترجیحاً بافت روغنی باشد تا باعث خشکی لب ها نشود و سپس لب ها را مرطوب کرده تا از آسیب های این محصولات محافظت کند و حفظ سلامت و شادابی لب ها را حفظ کند.
  • مراقبت از ناحیه اطراف دهان: این ناحیه به دلیل نازکی پوست در آن دچار مشکلاتی می شود که کم توجهی و استفاده مکرر از لوازم آرایشی بر آن تاثیر می گذارد. پاکسازی ناحیه از اثرات آرایش و آبرسانی خوب آن از گام های مهم در مراقبت از ظاهر و سلامت لب ها است.
  • تغذیه و مراقبت از آب آشامیدنی: زمانی که تغذیه بدن سالم و متعادل باشد و نیاز خود را به آب و مایعات برای مرطوب کردن لب ها برطرف کنید، لب ها وضعیت سلامتی خود را در درجه اول از سلامت بدن به دست می آورند. در همین راستا، در صورت بروز نقص وضعیت سلامت بدن در نتیجه تغذیه نامناسب یا کمبود مایعات، یک سری مشکلات شروع به نمایان شدن روی لب ها می کند. این مشکلات شامل مواردی مثل خشکی و ظاهر شدن جوش می باشند.
دیدگاه شما
لطفا برای ثبت دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید - ورود به حساب کاربری