ضرورت مصرف محصولات بدون قند

چرا باید از محصولات بدون قند استفاده کرد

همه چیز درباره شیرین کننده های کامور|برسی محصولات کامر

ضرورت مصرف محصولات بدون قند

با تغییرفرهنگ زندگی، کم شدن تحرک بدنی انسانها و بروز مشکلاتی نظیر چاقی، فشارخون و شیوع بیماری های قلبی و عروقی، تولید محصولات رژیمی، بدون قند و کم کالری ضروری میباشد.

امروزه آگاهی مردم موجب شده تا تولیدکنندگان مواد غذایی، محصولاتی با چربی، قند و نمک کم و فیبر بیشتر تولید نمایند که این رژیم های غذایی میتواند از بروز برخی از بیماری ها جلوگیری کند.با توجه به اینکه بخش اعظم مواد انرژی  زا مواد قندی هستند، لذا از جمله مواردی که در این خصوص مورد توجه قرار میگیرد، فرآ ورده های غذایی بدون قند و کم کالری هستند، بنابراین کاهش مصرف ساکارز یا شکر و محصولات حاوی شکر به دلیل کالری بالا و تأثیرات نامطلوب بر بدن، توصیه می گردد.

ضرورت مصرف محصولات بدون قند
ضرورت مصرف محصولات بدون قند

ساکارز چیست

ماده کریستالی سفید رنگی که به عنوان شکر میشناسیم، یک ماده فرآوری شده است که از نیشکر یا چغندر قند به دست می آید. قند موجود در نیشکر و چغندر قند بعد از جداسازی تمام املاح، ویتامین ها، پروتئین ها، آنزیم ها و سایر مواد مغذی مفید در کارخانه، به ساکارز خالص تبدیل میشود.

عوارض مصرف قند و شکر

ضعف سیستم ایمنی

شکر باعث ضعف سیستم ایمنی بدن در برابر کلیه بیماری ها میگردد. پس از هر بار مصرف محصولات دارای شکر، گلبولهای سفید بدن از کار می افتند و از ۲ الی ۵ ساعت بدن کاملاً آماده آلوده شدن به هر نوع ویروس یا باکتری خواهد بود.

پوکی استخوان

شکر ماده ای فاقد ویتامین، مواد معدنی و فیبر است که انسان قادر به هضم و جذب آن نبوده و برای این که ساختار مولکولی شکر شکسته شود باید از مواد معدنی محلول در بدن از جمله کلسیم و منیزیم استفاده نماید، لذا هر چه بیشتر محصولات شیرین مصرف شود کلسیم بیشتری از استخوانها خارج شده ودر نهایت استخوانها بعد از چند سال پوک میشوند.

در نتیجه تعادل عناصر معدنی مثل کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سدیم و … بر هم می ریزد.

شکر مقدار عناصر کروم و مس بدن را کاهش داده و در جذب کلسیم و منیزیم اختلال ایجاد میکند.

پوکی استخوان
پوکی استخوان

افزاش چربی خون

علاوه بر این موجب افزایش میزان تری گلیسیرید و کلسترول خون میشود. در ضمن به کلیه ها آسیب زده و عامل اصلی ایجاد سنگ کلیه است.

سکته و سرطان

عامل اصلی سرطان از جمله سرطانهای سینه، پروستات، کولون و رکتوم است. باعث ضعیف شدن بینایی، باریک شدن رگهای خونی و در نهایت سکته میشود و ریسک مبتلا شدن به بیماری های قلبی را زیاد میکند.

پوسیدگی دندان

 نقش عمده ای در پوسیدگی دندانها دارد به این صورت که باعث ایجاد حفره در دندان، خونریزی لثه، تخریب استحکام استخوانی و از دست دادن دندانها می شود.

آلزایمر

آرتروز و بیماری آسم از دیگر مضرات شکر است. همچنین بیماری آلزایمر که با حواس پرتی های کوچک شروع میشود بر اثر مصرف شکر به وجود می آید این به آن معناست که تا ۲۵ سال دیگر نیمی از جمعیت میان سال کره زمین آلزایمر خواهند داشت.

آلزایمر
آلزایمر

دیابت و چاقی

دیابت یک اختلاط متابولیکی در بدن است که در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم می شود و در نتیجه قند خون بالا می رود.

در مدیریت این بیماری تغییر سبک زندگی شامل رژیم مناسب، ورزش و مصرف داروهای کاهش دهنده ی قند خون باید مدنظر قرار گیرد؛ با توجه به عوارض جانبی داروها، محققین را به بررسی روشهای جدید و کشف راه های مناسبتر برای کنترل بیماری مذکور و عوارض آن ترغیب می نماید.

با توجه به مشکلات ذکر شده، کاهش مصرف شکر و استفاده از جایگزین های شکر مطرح شده است تا قند خون و میزان کالری در بدن انسان را کاهش دهد و برای افراد چاق و دیابتی مناسب باشد.

دیابت و چاقی
دیابت و چاقی

محصولات کامور

در راستا کنترل چاقی و دیابت شرکت کامور تولید کننده مجموعه محصولات بدون قند، سالم و رژیمی در ایران، طی تحقیقات فراوان در سال ۱۳۷۰موفق به تولید مجموعه متنوعی از محصولات سالم و بدون قند با نام تجاری “  کاموَر  “ شده است.

انواع شیرین کننده

۱ – شیرین کننده های طبیعی

که تاریخچه مصرف طولانی دارند و شامل مالت جو، شربت برنج قهوه ای، قند خرما، فروکتوز، شربت غلیظ میوه، عسل و قند افرا است.

۲ – شیرین کننده های تصفیه شده

شامل: شکر سفید، شکر خام، شکر قهوهای، شکر قنادی (پودری) شربت ذرت، دکستروز است.

۳ – شیرین کننده ها و حجم دهنده ها 

که اکثرا جزو خانواده قند های الکلی هستند و شامل (ایزومالت، مانیتول، سوربیتول، زایلیتول (گزیلیتول) و … ) می باشند.

۴ – شیرین کننده های قوی

که شیرین کننده های بدون کالری و غیر مغذی نیز نامیده میشوند که به دو دسته صنعتی و طبیعی تقسیم بندی می شوند.از مهم ترین شیرین کننده های قوی صنعتی می توان از آسه سولفام پتاسیم، سوکرالوز، آسپارتام، ساخارین ، آلیتام، سیکلامات نام برد و و از مهم ترین شیرین کننده های قویی طبیعی می توان به استویوساید اشاره نمود.

محصولات کامور
محصولات کامور

انواع شیرین کننده ها در محصولات کامور

  1. استویوساید (استویا)
  2. ایزومالت
  3. آسه سولفام
  4. سوکرالوز

منبع سایت شرکت کامور: www.kamvar.co

مشاهده و خرید محصولات کامور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 2 =

Howdy,
Search exact
Search sentence
تلگرام
کانال تلگرام